אבי חכם, פעיל מרכזי במטה אלקבץ, נזכר בשאננות של לפני חמש שנים ובאווירה השונה מאוד בבחירות הנוכחיות

 

מערכת הבחירות של 2013 מצאה אותנו, פעילי מטה הבחירות של ראש העיר דאז, אבי אלקבץ, שאננים כפי שלא היינו מעולם. שמונה שנים ברציפות כיהן אלקבץ, ראש תנועת "עפולה אחת", כראש העיר, וחמש שנים קודם לכן הביס ללא תנאי את מתחרהו, יצחק מירון. האמונה כי קשה להדיח ראש עיר, מכהן הזרימה לדם הפעילים והעומד בראשם שאננות, וההתארגנות במטה הייתה בנוסח הישראלי המוכר "שיהיה בסדר".

סמוך לסיום הקדנציה של אלקבץ, קצת יותר משנה לפני הבחירות, היה מי שעשה לו תרגיל "כיפה אדומה", שהטיל עליו עננה גדולה, למרות שכולנו ידענו שהוא חף מפשע ונקי מכל רבב. עובדה זו לא הופנמה במחנה התומכים, דבר שקיזז מכוחו של אלקבץ. המטה היה גדוש בכ-200 פעילים שרק מחכים לחצות, ומאמינים ובטוחים שהניצחון מובן מאליו. ממש באותה העת המטה המתחרה נמצא בעיצומה של עבודת שטח וניצל את שנת "הכול יהיה בסדר", בה שרוי מחנה אלקבץ.

חמש שנים באופוזיציה הן מספיק זמן לכל פוליטיקאי על מנת ללקק את הפצעים, להבין את הטעויות שבדרך ולהתכונן ליום הבוחר. עכשיו אנחנו רגע לפני בחירות 2018.

מזה כמה חודשים, ולאחר שנאסף חומר למכביר על השלטון הנוכחי ועל כישלונותיו, מקים אבי אלקבץ את המטה, ממש כמו לפני מבצע צבאי. עשרות פעילים גודשים בימים אלה את המטה, כותבים במדיה החדשה, קרי טוויטר, פייסבוק והאינסטנגרם, ומקבלים משימות לביצוע. ואכן בכל פינה בעיר יש שילוט עם האותיות "פז" ופניו המחייכות והאופטימיות של אבי אלקבץ.

עשרות פוסטים וסרטוני וידאו מועלים לרשתות ומצדדים במועמד שצובר כוח ותאוצה, ואף זוכה להכרת הימין בממשלה, כמו השר בנט והח"כים אורן חזן וענת ברקו, בעיקר בשל העובדה כי אלקבץ נלחם על צביונה היהודי של עפולה ועל רקע סמל שלטונו בעבר – החינוך והילדים. בזכות הנושאים הללו אלקבץ צובר תאוצה לקראת יום הבוחר, כשהלך הרוחות כרגע בעיר מצביע כי מהפך זו המילה שתישמע ב-30.10 בקומה ג' בעירייה.

 

הכותב הוא תושב עפולה