אקורד הסיום לכהונתו של יוסי דולה בראשות כפר תבור הגיע השבוע בצורת ספרון בשם "הגור, השועל והכרם", תוך רמיזות ברורות לעבר אחד המועמדים בבחירות ובני משפחתו

 

יוסי דולה, ראש מועצת כפר תבור, מסיים בקרוב חצי יובל שנים בראשות המועצה, אך נדמה שהסיום מלווה בכמה קולות צורמים, ששיאם בספרון שכתב דולה תחת השם "הגור, השועל והכרם". זה לא שדולה הפך פתאום לסופר ומחיה קריירה נשכחת, אבל נדמה שהבחירות הסוערות בכפר תבור הוציאו אפילו את ראש המועצה הוותיק משלוותו.

דולה תומך בגלוי ובמוצהר במועמד עודד הלפרין, סגנו במועצה. יריבו הקשה של הלפרין הוא שקד גולדמן, בנו של ראש המועצה לשעבר מיכה גולדמן (שחגג השבוע יום הולדת 70), קודמו של דולה ויריבו המר. במשך כל שנות כהונתו לא הסתיר דולה את ביקורתו על גולדמן האב, אבל נדמה שהשבוע נשבר השיא.

מבלי לנקוב בשמם, אך כל ילד בכפר תבור יודע במי מדובר, חיבר דולה סיפור שכוכביו הם יריביו. הוא נמנע מלציין את שמותיהם, אבל המשל והנמשל ברורים. זהו סיפור שבמרכזו ביקורת מרומזת או ישירה (תלוי את מי שואלים) על אופן התנהלותם של האב והבן, שהם יריבי הלפרין, בן טיפוחיו של דולה. כדי להימנע כנראה מלשון הרע, דולה לא נקב בשמותיהם המפורשים של המעורבים, אך די בשם הספרון ועמודו הראשון כדי שכולם בכפר תבור ומחוצה לה ידעו במי המדובר, ואלה שנחשפו לסיפור מבינים ויודעים על מי הביקורת ומה תוכנה.

לא ברור כיצד יגיבו ברי הפלוגתא של דולה והלפרין. שקד גולדמן סירב להגיב כשנתבקש לעשות זאת ברדיו "קול רגע". שני המועמדים הנוספים, חנה לוי אטלי ואלי גבאי, הגיבו בחריפות רבה על הספרון ועל המאבק היצרי, שהתפתח בין הלפרין ודולה לבין הגולדמנים, וקראו לשנות את השיח ואת אופן ההתמודדות בפוליטיקה המקומית.

כיצד יגיבו מיכה ושקד גולדמן לא ברור. מה שברור הוא שדולה כנראה חצה כמה קווים אדומים, לדעת רבים מהתושבים, בשלהי כהונתו, והמעורבות שלו במערכת הבחירות עלולה לפגוע בחצי יובל השנים שבהן פעל, על פי דרכו, לטובת כפר תבור ותושביו.