למרות דרישת ארגון שמאל קיצוני, אושרה מועמדותו של אלקבץ לראשות העיר עפולה

 

ועדת הבחירות אישרה את מועמדותו של אבי אלקבץ לראשות עיריית עפולה, למרות הניסיונות לסכל את מועמדותו מצד ארגוני שמאל קיצוניים וח"כים ערבים.

לפני כשבוע פנה ארגון השמאל הקיצוני "אמנסטי אינטרנשיונל" ליועץ המשפטי לממשלה, בבקשה לפסול את אלקבץ בטענה, כי הקמפיין שלו גזעני. גם ח"כ עיסווי פריג' דרש לפסול את אלקבץ מאותם מניעים.

אלקבץ, כזכור, נלחם כבר שנים נגד הפיכת עפולה לעיר מעורבת, תוך שהוא מדגיש שהוא בעד חיי שכנות ומסחר טובים בין תושבי עפולה ליישובי הסביבה, אך מתנגד למגורים משותפים. סוגיית הצביון היהודי הפכה למרכזית במערכת הבחירות הנוכחית בעקבות מכרז הקרקעות בעפולה עילית ובית המריבה בשכונת רובע יזרעאל.

ארגון "אמנסטי אינטרנשיונל" הוא אחד מארגוני השמאל הקיצוניים בישראל, ולא פעם חוצה גבולות בביקורת נגד חיילי צה"ל. באחת הפעמים אף השווה חיילי צה"ל לנשיא אירן וללוחמי משמרות המהפכה האירנים, כאשר חייל צה"ל מפורסם בכרוז כמי שמכוון רובה צעצוע נגד פלסטיני. במקרה אחר אמר כי חיילי צה"ל ביצעו הרג בלתי חוקי והרעיבו פלשתינים.

אלקבץ אמר השבוע כי לא היה לו ספק שזה מה שיהיה: "היה כאן ניסיון מכוער ואנטי דמוקרטי של ארגוני שמאל קיצוני וחברי כנסת ערבים ואנטי ציונים לנסות ולפגוע בי ובמועמדותי לראשות העיר. הם רצו לחבל בדמוקרטיה ולקבוע לנו, תושבי עפולה, מי יהיה ראש העיר הבא שלנו. אותו ארגון שמאל קיצוני, שדואג קודם כל לזכויות פלסטיניות, שתוקף את חיילי צה"ל, את מדיניות מדינת ישראל ואת ראש הממשלה, חשב שבניסיון שלו לפסול אותי הוא יקדם את מדיניות השמאל הקיצוני בעפולה. הניסיון הזה כשל וכעת כל מי שקיווה אחרת, יקבל אותי ואת תושבי עפולה חזקים יותר ונחושים יותר, במטרה לשמור על עפולה שלנו."

אלקבץ הוסיף כי מבחינתו זה כבוד שארגוני שמאל קיצוניים תוקפים אותו: "אני בז לארגון שתוקף כך את חיילי צה"ל הנהדרים שלנו, שעושים מלאכת קודש. יש לארגוני השמאל הקיצוני רצון לראות את עפולה עיר מעורבת, ובגלל זה ניסו למנוע ממני להתמודד. אני משוכנע שתושבי עפולה יענו להם בקלפי ויביאו עוד ועוד מצביעים לשים את הפתק הנכון, הפתק שימנע את הפיכתה של עפולה לעיר מעורבת. ההחלטה לאפשר לי להתמודד הייתה ברורה לי, ומוכיחה שהקמפיין שלנו איננו גזעני אלא קמפיין ציוני, ברוח מייסדי מדינת ישראל."