לדבריו, מירון הבטיח לו להישאר סגן ראש העיר אם יקבל שני מנדטים, אבל במקביל מפעיל את מקורבו מיכאל ברקן, הפועל במגזר הרוסי נגד רשימתו של יודיס

 

פוליטיקאים ופעילי הבחירות בעפולה שואלים עצמם לאן מועדות פניו של סגן ראש העיר, ד"ר בוריס יודיס מישראל ביתנו, בקרב המתפתח בין ראש העיר, יצחק מירון, לקודמו אבי אלקבץ. הצטרפותו של יודיס לאחד מהם יכולה להוות משקל על רקע ההערכות, כי הקרב בין שני הראשים צמוד מתמיד.

השבוע טענו מקורבים ליודיס, כי הוא קרוב יותר לסגור עם אלקבץ על תמיכה בו מאשר עם מירון. לדבריהם, נפגש יודיס עם מירון וזה אמר לו, שיוכל להישאר בתפקיד סגן ראש העיר גם לאחר הבחירות, אם מירון יישאר, אבל עליו להביא שני מנדטים ולשמור על כוחו כמו במועצה היוצאת. עם זאת טוענים מקורבי יודיס בשמו, כי במקביל לכך מפעיל מירון את מקורבו ויד ימינו במגזר הרוסי, חבר המועצה מיכאל ברקן, נגד יודיס ורשימתו, ובעצם ברקן ויודיס נלחמים על קולות המגזר הרוסי בעפולה. זאת מציאות שאי אפשר לקבל, טוענים אנשי יודיס, כי מצד אחד ראש העיר מבטיח לשמור על הסטטוס קוו, אך מנגד מקורבו פועל להחלשה משמעותית בכוחו של יודיס ורשימתו, וד"ר יודיס לא יכול לקבל את המציאות הזאת. מירון לא פועל כך עם שום תומך אחר שלו מקרב חברי המועצה, אומרים בסביבת יודיס.

ל"עובדה" נודע כי כבר עתה מתנהלים מגעים בין אבי אלקבץ לבין יודיס, במטרה לסגור על תמיכתו של יודיס ורשימתו ישראל ביתנו (או בשמה המקומי עפולה ביתנו) בראש העיר לשעבר אלקבץ. גם יודיס מודע לסקרים ולהערכות שמלמדים על קרב צמוד בין מירון לאלקבץ, אבל בקרב מקורביו ופעילי רשימתו גוברת הערכה, כי מצבו של אלקבץ טוב יותר והוא במגמת התחזקות מתמדת.

בישראל ביתנו מעריכים כי הרשימה בעפולה תשמור על כוחה והיא מיוצגת כיום עם שני מנדטים. עם זאת ועל רקע הקרב מול ברקן, שנהנה מתמיכה גלויה של ראש העיר, לוקחים בחשבון כי יש להיאבק קשה הרבה יותר מבעבר עבור המנדט השני. ד"ר יודיס טיפל במשך שנות כהונתו כחבר המועצה וכסגן ראש העיר בקהל גדול של תושבים לא רק מעולי חבר המדינות, ומשוכנע שביום הבחירות יקצור את פירות ההשקעה הזאת.

 

כיתוב

שרת הקליטה סופה לנדבר ביקרה בימים האחרונים בעפולה ונפגשה עם סגן ראש העיר ד"ר בוריס יודיס ופעילי מפלגת ישראל ביתנו וחיזקה אותם לקראת הבחירות המקומיות