אחת הערכות, הנסמכת על סקר שפרסם המועמד ניצן פלג, היא שהוא ואשר כהן יעלו לסיבוב שני * האם מושון גבאי התחיל את המרוץ מאוחר מדי?

 

מעולם לא חוו בגליל התחתון מערכת בחירות כה מרובת מועמדים, ונראה שכולם יגיעו ליום הבוחר ואיש לא ירד ברגע האחרון, כפי שכבר אירע בעבר.

לא פחות מחמישה מועמדים מתייצבים לבחירות וכל אחד מהם משוכנע שסיכוייו להיבחר גבוהים. רובם פעילים ברשתות החברתיות ובחוגי בית, ונמנעים משאר אמצעי התקשורת ואמצעי שכנוע אחרים. גם שדות הגליל התחתון הפכו לזירת עימות עם שלטים גדולים של המועמדים, אבל כבר הוכח ששלטים לא מצביעים ואין זה משנה היכן מציבים אותם – ברחבי השדות או על קירות בניינים ביישובים.

לא מן הנמנע שכמה מהמועמדים יערכו בימים הקרובים סקרים, אם כי מדובר במספר נמוך יחסית של מצביעים – קרוב ל-8,500 בעלי זכות הצבעה מקרב 14 אלף תושבי האזור במועצה שבה 17 יישובים. אגב, כמו בכל המועצות האזוריות המצביעים נדרשים לשלושה פתקים – אחד לראש המועצה, אחד לנציג היישוב במליאת המועצה ופתק שלישי לראשות הוועד המקומי (ביישובים הקהילתיים ובמושבים). מתברר שלפחות ביישוב אחד, נכון להיום, לא יהיה צורך להתלבט יותר מדי, שכן לכל אחד משלושת התפקידים יש מועמד אחד בלבד.

חמשת המועמדים לראשות המועצה הם: אשר כהן מגבעת אבני, שייהנה קרוב לוודאי מתמיכת יישובו, היה יו"ר ועדת התכנון והבנייה במועצה וסגן ראש המועצה, שנהנה מיתרון, שכן הוא בעל הניסיון הרב מבין החמישה בכל הקשור לניהול ולהבנה בבירוקרטיה השלטונית הן במועצה והן במדינה; ניצן פלג הצעיר משדמות דבורה, שמנהל את עיקר מאבקו בפייסבוק ויש אומרים שסיכוייו טובים לעלות לסיבוב שני; אריאל בוקר משדה אילן, שחזק ביישובו והשאלה האם יצליח לגייס לטובתו את מגזר חובשי הכיפות ביישובי המועצה. המועמד הרביעי הוא בועז מועלם מארבל, מתמודד ותיק, שבכמה מערכות בחירות קודמות ירד ברגע האחרון מהמרוץ, לאחר שהבין שסיכוייו קלושים. הפעם הוא מתמודד עד הסוף. המועמד החמישי הוא גם האחרון שעלה על המסלול למרות היותו ותיק בהתמודדויות – מושון גבאי משרונה, שהכריז על התמודדות רק לפני פחות מחודשיים ונכנס למערכה בכל הכוח, כשהוא נהנה מניסיון בהתמודדויות וניהול מערכת בחירות, שבכולן הפסיד למוטי דותן. הוא נהנה מקרבה למפלגת "כולנו" ולראשיה, השרים כחלון וכהן, אבל לא בטוח שזה יעזור לו במידה רבה. העובדה שנכנס למרוץ ברגע האחרון משחקת לרעתו, למרות שהוא נחשב למוכר ברחבי המועצה.

לאחרונה ערך המועמד ניצן פלג סקר מקצועי ואף הציגו ברשתות החברתיות, ולפיו הוא מנצח בפער קטן את אשר כהן, ושניהם עולים לשלב השני ויתחרו ביניהם על התפקיד. סביר להניח שייערכו עוד סקרים מטעם המועמדים האחרים, שאם יהיו מקצועיים ולא אינטרנטיים או מקוונים בלבד או משאלים טלפונים לא מחייבים, אולי התמונה תתבהר יותר. עד כה נשענים המספרים על הערכות בקרב המתמודדים, ואיש למעשה לא יודע באמת מה יהיה במוצאי יום הבחירות, בעוד קצת יותר משבועיים.

הסבירות הגבוהה ביותר היא שבשל ריבוי המתמודדים שניים מהם ילכו לסיבוב שני, והתושבים יידרשו לבקר פעם נוספת בקלפיות.

כך או כך על כיסא ראש המועצה ישב ראש חדש אחרי 17 שנותיו של מוטי דותן בראשות המועצה, במהלכן הוכפל מספר התושבים במועצה ונעשו בה שינויים רבים, בעיקר בכל הקשור לגודלה, למעמדה ולתשתיות היישובים, וגולת הכותרת: הישגים מרשימים ביותר בתחום החינוך שהוביל דותן, שבאופן רשמי נמנע מלהצהיר פומבית על תמיכה באחד המועמדים, וזה ייאמר לזכותו.

 

1.במהלך חודש החגים ערכו כל המועמדים לראשות המועצה חוגי בית וניצלו את חג הסוכות לחוגי בית בסוכה בתמונה: המועמד אשר כהן בחוג בית שנערך בסוכתה של אחת המשפחות במצפה נטופה

2.שדות הגלילה תחתון מלאו בשלטים של המועמדים בתמונה: שלט של המועמד ניצן פלג. רק שכולם צריכים לזכור: שלטים לא מצביעים