חבר מועצת העיר ומחזיק תיק החינוך בנצרת עילית, איתי רק, הודיע השבוע על הפסקת פעילותו ועל כך שלא יתמודד בבחירות הקרובות למועצת העיר.

בהודעה שפרסם חבר המועצה רק נכתב: "בחמש השנים האחרונות מילאתי כמה תפקידים בהתנדבות כחבר מועצת העיר, מחזיק תיק הצעירים, מחזיק תיק החינוך וחבר בוועדות ביטחון, חינוך, תכנון ובנייה. בתפקידיי אלו הצלחתי להוביל שינויים דרמטיים ורפורמות חסרות תקדים. לאחר ששקלתי בכובד ראש יחד עם משפחתי ועם שותפיי לדרך, החלטתי שבסוף הכהונה הנוכחית אשהה את פעילותי במועצת העיר ולא אתמודד בבחירות קרובות.

"הודעתי על החלטתי לראש העיר, רונן פלוט, הבעתי את תודתי על כך שנתן בי אמון ומינה אותי לתפקידים משמעותיים. סיימנו את השיחה בלחיצת יד ובאיחולי הצלחה הדדית. התחייבתי לסייע ככל שניתן, על מנת שהעיר תמשיך לשגשג ולהתפתח בכל המישורים. רבים מתושבי העיר אינם מודעים לעובדה כי תפקיד חבר מועצת העיר הוא תפקיד התנדבותי במשרה מלאה, תפקיד מרתק ומשפיע, אשר דורש זמן רב ביצירת יוזמות ובהובלת תהליכים ומהלכים למען כלל תושבי העיר.

"החלטתי להשהות את פעילותי הציבורית לעת עתה, מתוך הבנה כי בקדנציה הבאה לא אוכל להשקיע את הזמן הנדרש והמחויבות הנעלה בעקבות שיקולים מקצועיים ומהסיבה שאנו מצפים להרחבת המשפחה, בעזרת השם."

הוא אינו מתכוון לעזוב את עיר ילדותו ולא ייעלם מהנוף הפוליטי בעיר.