בעקבות דבריה בעימות על היחס כלפיה מצד ראש המועצה ושתיקת חברי המועצה האחרים קוראים תושבים, בעיקר נשים מהיישוב, להתנצל בפני מי שהייתה יו"ר האופוזיציה

 

הופעתה המרשימה של חנה לוי אטלי בעימות בין ארבעת המתמודדים בכפר תבור לפני שבוע ודבריה בנוגע לאלימות המילולית, שהופגנה כלפיה במליאת המועצה מצד ראש המועצה, יוסי דולה, בחמש השנים האחרונות, גרמו לזעזוע בקרב לא מעט תושבים, בעיקר תושבות.

לוי אטלי סיפרה במהלך העימות על שורה ארוכה של התבטאויות שוביניסטיות, מזלזלות ומעליבות, בעיקר מצד ראש המועצה דולה, כלפיה במהלך הישיבות ובעת שהעלתה נושאים ושאלות לדיון. היא פנתה אל שני עמיתיה למליאה המתמודדים מולה, שקד גולדמן ועודד הלפרין, ותהתה מדוע אפשרו לדברים להיאמר בלא להגיב. השניים נראו נבוכים, אך לא השיבו לשאלתה הרטורית.

מי שכן השיבו לאחר מכן היו כמה תושבים, בעיקר נשים, שהעלו פוסטים של תמיכה בדבריה של לוי אטלי, ולא הסתירו את בושתם שלא ידעו על כך ולא התייחסו לכך, גם כשלוי אטלי אמרה את הדברים, כתבה בפייסבוק או בתקשורת המקומית.

אחת מתושבות הכפר, סמדר טפירו, כתבה פוסט שזכה ללא מעט שיתופים: "אני לא מהתומכים של חנה לוי אטלי בבחירות, אבל עוקבת אחרי הדברים שהיא כותבת בשנים האחרונות. היא העלתה את הנושאים האלה במשך השנים בפוסטים שלה ולדבריה, גם בישיבות המועצה. הנושא של אלימות בבית הספר דובר בכל פינה בכפר, רק היה צריך לפתוח את האוזניים. קל לטאטא מתחת לשטיח בעיות שלא נוגעות לילד שלך. באותה מידה היה לחברי המועצה קל לטאטא את האלימות כלפי חנה בישיבות המועצה. כולנו שמענו את ההקלטה של ישיבת המועצה לפני כמה חודשים, שבה שומעים את האלימות כלפיה. הייתי רוצה להאמין שמי שרואה אלימות כזאת כלפי מישהו אחר, גם אם הוא לא האדם המועדף עליו, לא ישב בשקט. אבל הנה, זה גם קרה פה בחמש השנים האחרונות. אז כולנו ידענו ושתקנו. לדעתי, מגיעה לחנה התנצלות מכלל הציבור פה, ובעיקר מחברי המועצה."