עולים חדשים מאוקראינה הגיעו השבוע לנצרת עילית בעקבות מפגש עלייה, שקיימו לפני שנתיים וחצי עם היועצת המשפטית של העירייה, עו"ד אולגה גורדון.

לפני כשנתיים וחצי יצאה עו"ד אולגה גורדון לשליחות לא שגרתית בארץ הולדתה, אוקראינה. עו"ד גורדון, עולה ותיקה מאוקראינה, דוברת השפה הרוסית, נשלחה לשכנע עולים פוטנציאליים להגיע לנצרת עילית. במהלך שהותה באוקראינה קיימה מפגשים עם משפחות יהודיות, שנרשמו לעלייה בערים חרקוב וקייב. עו"ד גורדון סיפרה על יתרונותיה של נצרת עילית בקליטת עלייה וגם על היותה בתפקיד בכיר בעירייה, שבראשה עומדים ראש עיר ושני סגנים, שגם הם היו בעברם עולים חדשים ממדינות רוסיה ואוקראינה.

"השליחות באוקראינה הייתה חוויה יוצאת מן הכלל," סיפרה השבוע עו"ד גורדון. "העולים הפוטנציאליים, אשר חלקם נרשמו לעלייה אך לא החליטו סופית על מועד הגעתם לארץ, גילו סקרנות עצומה. הם ביקשו לדעת פרטים על נצרת עילית."

השבוע הסתבר כי למרות הזמן הרב שחלף מאז ביקורה של עו"ד גורדון, הרושם שהותירה נשאר, ואת פירותיו העיר קוצרת עכשיו. עולים שהשתתפו במפגש שהתקיים ביום שני השבוע בארגון האגף לשילוב קהילתי, סיפרו כי החליטו להגיע לנצרת עילית בעקבות המפגש עם עו"ד גורדון. "היא שכנעה אותנו שנצרת עילית זה המקום הכי טוב לעולים חדשים," הסבירו.

מנהלת האגף לשילוב קהילתי, פאולה לאם חיים, מיהרה להזעיק את עו"ד גורדון לישיבה ולהפגיש בינה לבין העולים. "ברוכים הבאים לנצרת עילית," אמרה עו"ד גורדון, שקיבלה את פניהם בהתרגשות. "עשיתם בחירה נכונה כשהחלטתם להגיע לנצרת עילית."

היועצת עו"ד גורדון (שניה מימין) עם בני המשפחה שעלו והתיישבו בנצרת עילית